امپراتوری اطلاعات با ارایه فرمت های مختلف

برای خودم وبگردی میکردم که بین سایتها و وبلاگهای ایرانی یک مشکل مشترک وجود داشت و آن یکنواختی در محتوای سایتها بود. متاسفانه اکثر بلاگها و سایتهای ایرانی تنها از یک فرمت ارائه اطلاعات به بازدیدکنندگان استفاده می کنند و آن هم مقالات آنلاین و مبتنی بر وب می باشد. در صورتی که فرمتهای ارائه اطلاعات بسیار گسترده می باشند. برای همین تصمیم گرفتم درباره این موضوع مقاله ای را بنویسم.

امپراطوری اطلاعات با ارائه فرمتهای مختلف

سایتهای مختلفی وجود دارند که محتوای بسیار با ارزشی دارند اما اطلاعات آنها تنها در یک فرمت مقالات آنلاین ارائه می شود.

هرچقدر که شما بهترین مقالات را منتشر کنید به علت یکنواختی در ارائه محتوا به دست فراموشی سپرده می شوید و بازدیدکنندگان کمتر به سایت شما مراجعه خواهند کرد.

تقسیم بندی بازدیدکنندگان

برخی از بازدیدکنندگان ترجیح می دهند که همیشه مقالات آنلاین را مشاهده کنند.

برخی از آنها رابطه بهتری را با فیلم های آموزشی برقرار می کنند.

برخی دیگر تمایل دارند تا فایلهای صوتی را بشنوند.

عده ای دیگر برای مطالعه از ebook ها استفاده میکنند.

حالا که با علایق بازدیدکنندگان در زمینه آموزش آشنا شدیم باید چه کاری انجام دهیم؟

خود شما هم امکان دارد یک مقطعی فقط به مطالعه مقالات آنلاین بپردازید و زمانهایی حوصله مطالعه را نداشته باشید و ترجیح  دهید که مثلا فیلم همان مقاله را مشاهده کنید. ما در سایت خودمان باید تمامی بخشهای ارائه یک محتوا را در نظر بگیریم و در سایتمان محتوا را با فرمت های مختلف ارائه کنیم . در واقع ارائه محتوا با فرمتهای مختلف نه تنها باعث محبوبیت سایت شما می شود بلکه موتورهای جستجو هم عاشق سایت شما می شوند و شما را در نتایج اولیه خود قرار می دهند و در نتیجه آمار بازدید سایت شما هم بسیار افزایش پیدا می کند.

فرمتهای مختلف اطلاعات و بازاریابی ویروسی رایگان

زمانیکه سایت شما فرمتهای مختلف اطلاعات را به بازدیدکنندگان ارائه دهد بدون اینکه حتی دست شما باشد بدون هزینه و وقت بازاریابی شما به صورت اتوماتیک آغاز می شود. وبسایت ها و وبلاگ ها شروع به انتشار محتوای شما در سایت های خود می کنند و این نوعی بازاریابی ویروسی محسوب می شود و باعث می شود به سرعت سایت شما نزد مخاطبان هدف شناخته شود و محبوبیت سایت شما هم روز به روز بیشتر می شود. برای بازدیدکنندگان خود وقت بگذارید ، برای آنها ارزش قائل شوید و همیشه با مطالب جذاب در کنار آنها باشید . فقط به فکر سود کردن نباشید. به مشکلات بازدیدکنندگان رسیدگی کنید و اینکه از سایت شما رضایت داشته باشند آنوقت خواهید دید که چگونه همان بازدیدکنندگان برای شما سودآور خواهند بود و باعث رشد کسب و کار شما می شوند.

کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی شما نیاز نیست که چند صد صفحه باشد . کافیست شما یک کتاب الکترونیکی ۶-۷ صفحه ای درست کنید و اطلاعات با ارزشی را در کتاب خود درج کنید.

فیلم های آموزشی

برای فیلم آموزشی نیازی نیست که حتما از یک دوربین استفاده کنید . نرم افزارهای بسیاری هستند که از محیط کامپیوتر شما فیلم برداری می کنند. کافیست یک فایل پاور پینت درست کنید و بر روی اسلایدهای آن شروع به صحبت کنید. در اینترنت جستجو کنید . نرم افزارهای بسیار زیادی در این زمینه وجود دارد.

فایل های صوتی

برای فایلهای صوتی خود هم نیاز به میکروفنهای گران قیمت نیست . با یک میکروفن ساده هم می توانید صدای خود را در کامپیوتر ضبط کنید و با نرم افزارهای ضبط و ویرایش صدا کیفیت آن را بهبود ببخشید. کار با نرم افزارهای ویرایش صوت بسیار راحت است.

اما در اینجا می خواهم ۲ روش دیگر ارائه اطلاعات را به شما بگویم

دوره آنلاین

از طریق ایمیل دوره آنلاین برگزار کنید. با یک برنامه ریزی خوب می توانید یک محتوای آموزشی ۱ساعته طراحی کنید و آن را به ۶ فایل ۱۰ دقیقه ای تبدیل کنید و برای مخاطبان هر روز یک بخش را ایمیل کنید. با این کار یک تنوع و جذابیتی در ارائه محتوا ایجاد کردید و هم اینکه باعث می شوید افراد باز هم به سایت شما مراجعه کنند. محتوای ارسالی از طریق ایمیل هم می تواند با فرمتهای مختلف صورت بگیرد. شما می توانید این مدل ارائه محتوا را رایگان و یا تجاری ارائه دهید.

برگزاری وبینار و یا کارگاه آنلاین

وبینار یا همان سمینار آنلاین هم روز به روز فراگیر تر شده و استفاده از آن در سایتهای موق به امر ضروری تبدیل شده است. یک وبینار برگزار کنید. تاریخ و ساعت آن را مشخص کنید و از بازدیدکنندگان بخواهید که در وبینار شما ثبت نام کنند. برای وبینار هم می توانید مطالب را بر روی یک پاور پینت ذخیره کنید و با یک هدفون به صورت زنده برای شرکت کنندگان صحبت کنید.

حتی اگر برای شما امکان دارد وبینار را به صورت کاملا رایگان برگزار کنید . با این کار می توانید اطلاعات تماس بازار هدف خود را جمع آوری کنید و باعث شوید که اگر وبینارهای دیگری درآینده برگزار کردید که کاملا تجاری بودند و افراد برای شرکت در آن باید پول پرداخت کنند همان افرادی که در وبینار رایگان شما شرکت کردندامکان ثبت نام آنها بسیار بالا میرود.

صحبت پایانی

اطلاعات حرف اول در همه جای دنیاست . پیشرفت یک کشور به تولید اطلاعات آن و دسترسی آن کشور به اطلاعات با ارزش می باشد. شما باید به تولید اطلاعات به عنوان یک شغل نگاه کنید برای اینکه اگر به صورت اصولی در این زمینه گام بر دارید می توانید درآمد خود را از طریق امپراطوری اطلاعات با ارائه فرمتهای مختلف به صدها میلیون در ماه برسانید.

۷ سال تجربه شخصی من در زمینه کسب و کار اینترنتی ثابت کرده است که یکی از بهترین و پر سود ترین فعالیتها در اینترنت تولید اطلاعات با فرمتهای مختلف می باشد.

مطالب مرتبط

درباره سامانه برندینگ ایران
گروه برندینگ ایران به منظور ارائه راهکارهای نوین فروش ، بازاریابی و برندینگ ایجاد شده است. این مجموعه تلاش دارد با ارائه نرم افزار ها و تکنولوژی های روز دنیا شرکت ها و مجموعه های کوچک و بزرگ را به سوی موفقیت سوق دهد و تا رسیدن به هدف با شرکت و مجموعه همراه و همگام باشد. در این راه گروه برندینگ ایران از افراد کارپشته و فنی استفاده می نماید که هم از نظر تجربه کاری و هم از نظر آکادمیک در مرتبه بالایی قرار دارند و با استفاده از روحیه کار تیمی، مشتری را در راه رسیدن به موفقیت همراهی خواهند کرد.

© 2024 - کلیه حقوق مادی و معنوی به سامانه برندینگ ایران تعلق دارد