ایمیل مارکتینگ را اینگونه به کار بگیرید

با قاطعیت تمام به شما می گویم که هر کسب و کاری باید از ایمیل مارکتینگ استفاده کند. بازاریابی اینترنتی بدون ایمیل مارکتینگ هیچ معنایی ندارد. بیشتر فروش سایتها زمانی انجام می شود که به اعضای سایتشان ایمیل ارسال می کنند.

ایمیل مارکتینگ به زبان ساده

ایمیل مارکتینگ یعنی خودمان ایمیل کاربران هدف را جمع آوری کنیم و سپس با اهداف از پیش تعیین شده به آنها ایمیل گروهی ارسال کنیم. در این چند وقت برخی از دوستان با من تماس میگرفتند و میگفتند که یک بانک ایمیل دارند و از من درخواست میکردند که یک متن ایمیلی را به این بانک ایمیلشان بفرستم. باید بگم که به اینکار ایمیل مارکتینگ نمی گویند ، به اینکار اسپم (اسپمینگ) یا هرزنامه می گویند.تا به حال هم در سایت آترین وب درباره ایمیل مارکتینگ مقاله و فیلم منتشر شده و هم در سایتهای مختلف درباره ایمیل مارکتینگ به خوبی صحبت شده است. اما با این حال من میبینم که هنوز افرادی هستند که به فکر این هستند که مثلا یک بانک ایمیل ۱،۰۰۰،۰۰۰ عددی خریداری کنند و در قدم بعدی تبلیغ محصولاشان را به این ۱،۰۰۰،۰۰۰ ایمیل ارسال کنند.
دوستان همیشگی سایت آترین وب ، خوشبختانه در زمینه ایمیل مارکتینگ مقاله منتشر شده

مزایای استفاده از ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ ۳ مزیت خیلی اساسی دارد:
۱- ایجاد ارتباط دوستانه با کاربران
۲- رساندن پیام بازاریابی در کوتاهترین زمان ممکن به چندین هزار نفر
۳- کم هزینه بودن ایمیل مارکتینگ نسبت به روشهای دیگر بازاریابی

برای شروع کار باید خودتان یک لیست ایمیل درست کنید

طراحی و ساخت لندینگ پیج (landing page) یا صفحه فرود

اولین قدم در ایمیل مارکتینگ طراحی یک لندینگ پیج می باشد. توضیحات سایت ویکی پدیا را درباره landing page را می توانید مطالعه کنید.

بگذارید به اینصورت بنویسم : ما فرض می کنیم که سایتمان را برای گوگل بهینه سازی کردیم و کاربران هدف از طریق موتور جستجوی گوگل وارد سایتمان شدند لینک بدم به گوگل

حالا یک صفحه فرودی هم در سایت ایجاد کردیم و کاربران به محض اینکه وارد سایت ما بشوند این صفحه فرود را مشاهده می کنند. حالا صفحه فرود ما باید به اندازی ای جذاب باشد تا بتواند نظرات بازدیدکنندگان را به خودش جلب کند و کاری کند که افراد ترغیب شوند و ایمیل خودشان را ثبت کنند.
پس از اینکه ایمیل افراد هدف را جمع آوری کردیم باید پیشنهادات خودمان را برای کاربران ارسال کنیم. این بخش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. اگر در ارسال پیشنهادات هوشمندانه عمل کنید می توانید بخش عظیمی از مشتریان را وارد کسب و کارتان کنید. در پاراگراف بعدی درباره اینکه چه پیشنهاداتی باید ارسال کنیم بیشتر صحبت میکنم

هفته ای چند بار ایمیل ارسال کنیم؟

ترجیحا هفته ای ۱ الی ۲ بار ایمیل ارسال کنید. اگر تعداد ایمیلهای ارسالی شما بیش از اندازه باشد باعث می شود که ارزش ایمیلهای شما نزد کاربران کاهش پیدا کند و در نتیجه ایمیلهای شما در نقش مزاحم ظاهر می شوند و باعث می شود نه تنها محبوبیت شما افزایش پیدا نکند بلکه افرادی به کسب و کارتان بدبین شوند.

چه مطالبی در ایمیل بفرستیم؟

سوال خوبی بود!
اطلاع رسانی برای محتوای تولید شده در وب
معرفی محصولات و خدمات
اطلاع رسانی برای تخفیفات محصولات و خدمات

توجه : ایمیلهای ارسالی شما نباید به گونه ای باشد که فقط درباره محصولات و خدمات شما باشد. ایمیل شما باید حاوی محتوایی باشد که برای کاربران جذاب باشد. اگر از کاربران سایت آترین وب باشید حتما ایمیلهای سایت آترین وب را دریافت کردید و می دانید که منظورم چیست.

بار ارزشی ایمیلهای خود را افزایش دهید

اگر می خواهید پیروز بازی ایمیل مارکتینگ شوید باید برای ایمیلهای خودتان بار ارزشی ایجاد کنید. یعنی باید ایمیلهایی ارسال کنید که به هیچ عنوان قصد فروش ندارند و فقط برای لذت بردن اعضای سایت بفرستید. در متن خودتان می توانید خلاقیت به خرج دهید. علاوه بر شبکه های اجتماعی ایمیل تنهایی جایی می باشد که می توانید کمی با اعضای سایتتان خودمانی تر باشید و با آنها ارتباط دوستانه تری را برقرار کنید.به طور مثال می توانید در ایمیلهای خود بخشی داشته باشید به نام دانستنی ها ! میدانم شاید تعجب کرده باشید اما دقیقا از همین روش برای ایمیل های آترین وب استفاده می شود و با استقبال بسیار خوبی روبرو شده است. باید از چهارچوب های خشک و بی روح خارج شوید.

لینکهای درون ایمیل چگونه باشد؟

وقتی شما برای اعضای سایتتان ایمیل ارسال می کنید ، درون متن ایمیلتان هم لینکهایی را قرار می دهید. مثل لینک مقاله یا محصول و … توجه داشته باشید که در اکثر مواقع اولین لینکی که درون ایمیلتان قرار میدهید بیشترین کلیک را به خودش اختصاص می دهد. یعنی کاربران بیشتر بر روی لینک اولی کلیک می کنند. برای همین باید مهم ترین لینکی را که می خواهید اعضای ایمیلی شما مشاهده کنند را در بالاترین جایگاه ایمیل قرار دهید. می توانید یک لینک را چند جای ایمیل تکرار کنید و هر بار متن لینک را متفاوت بنویسید.

صحبت پایانی

هر سایتی که از ایمیل مارکتینگ استفاده نمی کند فرصت بزرگی را از دست می دهد. فرض می کنیم شما صاحب یک سایت هستید که بدون ایمیل مارکتینگ ماهیانه ۱۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان درآمد دارد. خیلی راحت به شما میگویم که اگر در چنین سایتی از ایمیل مارکتینگ به صورت حرفه ای استفاده شود می تواند فروش چند برابر شود. هرگز قدرت ایمیل مارکتینگ را دست کم نگیرید. خیلی ها به ایمیل مارکتینگ اعتقاد ندارند ، اما طبق سلایق شخصی خودتان عمل نکنید و حتما بازاریابی ایمیلی را هم جزء برنامه های خودتان قرار دهید. اگر استفاده از ایمیل برای بازاریابی کاری بود که اثربخشی نداشت ، سایت آترین وب هم از آن استفاده نمی کرد.

مطالب مرتبط

درباره سامانه برندینگ ایران
گروه برندینگ ایران به منظور ارائه راهکارهای نوین فروش ، بازاریابی و برندینگ ایجاد شده است. این مجموعه تلاش دارد با ارائه نرم افزار ها و تکنولوژی های روز دنیا شرکت ها و مجموعه های کوچک و بزرگ را به سوی موفقیت سوق دهد و تا رسیدن به هدف با شرکت و مجموعه همراه و همگام باشد. در این راه گروه برندینگ ایران از افراد کارپشته و فنی استفاده می نماید که هم از نظر تجربه کاری و هم از نظر آکادمیک در مرتبه بالایی قرار دارند و با استفاده از روحیه کار تیمی، مشتری را در راه رسیدن به موفقیت همراهی خواهند کرد.

© 2024 - کلیه حقوق مادی و معنوی به سامانه برندینگ ایران تعلق دارد