امکانات مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

با راه اندازی کسب و کار اینترنتی و پیاده سازی یک کسب و کار خانگی می توانید بر تمام رکود اقتصادی و تورم موجود غلبه کنید و به سودهای قابل توجهی دست یابید. امروزه راه اندازی کسب و کار آنلاین بسیار گسترش پیدا کرده و هر چه میگذرد فرهنگ خرید اینترنتی در کشور بیشتر می شود و افرادی بیشتری خریدهای اینترنتی انجام میدهند. نکات اساسی در رابطه با راه اندازی کسب و کار اینترنتی را در این مقاله بخوانید.

هزینه راه اندازی یک کسب و کار واقعی بسیار بیشتر از راه اندازی کسب و کار اینترنتی می باشد و همین مسئله باعث شده تا تعداد افرادی که به سمت کسب و کار آنلاین می آیند روز به روز بیشتر شود.

با استفاده از اینترنت می توانید کسب و کار خود را در منزل اداره کنید.

چگونه یک کسب و کار خانگی راه اندازی کنم؟

متاسفانه اغلب افراد بر این باور هستند که اولین قدم برای راه اندازی یک کسب و کار آنلاین داشتن وب سایت است! قبل از اینکه بخواهید وب سایت خود را راه اندازی کنید باید تحقیقات لازم را انجام دهید. ابزار لازم را تهیه کنید ،‌محصولات خود را تهیه کنید و سپس به فکر راه اندازی وب سایت خود باشید.

درباره اینکه چگونه یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم دو مقاله بسیار کاربردی در سایت آترین وب منتشر شده که هر کدام به همراه یک فایل صوتی می باشد که در آخر هر مقاله آمده است ،‌ پیشنهاد میکنم این دو مقاله را هم مطالعه کنید.

وضعیت مالی شما برای شروع یک کسب و کار اینترنتی چگونه است؟

اگر سرمایه کافی برای راه اندازی کسب و کار خانگی خود را داشته باشید یک گام جلو هستید اما اگر سرمایه کافی ندارید به مطالب زیر توجه کنید :

برای جذب سرمایه ۳ روش را پیشنهاد میکنم :

  • اگر کارمند هستید برنامه های خود را مرحله به مرحله پیش ببرید و بخشی از حقوق خود را به این کار اختصاص دهید.
  • از دوستان و آشنایان کمک بگیرید.
  • می توانید وام بگیرید.

برای گرفتن وام راه های مختلفی موجود هست ، با کمی پرس و جو می توانید روشهای اخذ وام را یاد بگیرید. وام هایی که به مدارک فنی و حرفه ای تعلق می گیرد را فراموش نکنید. البته از جزئیات این وامها اطلاعی ندارم که راهنمایی کنم.

داشتن یک کامپیوتر خوب
قرار است فروش شما از طریق اینترنت باشد. قطعا باید یک کامپیوتر خوب داشته باشید. منظور این نیست که کامپیوتر خیلی پیشرفته ای داشته باشید ولی با راه اندازی کسب و کار آنلاین قطعا شما باید هر روز ساعاتی را پای کامپیوتر باشید. داشتن یک کامپیوتر با سرعت خوب و اینکه هنگ نکند یک مزیت محسوب می شود و در وقت شما صرفه جویی می کند و دیگر اعصاب خود را برای هنگ کردن کامپیوتر خورد نمی کنید!

داشتن یک خط اینترنت پرسرعت
فکر می کنم این مورد خیلی نیاز به توضیح نداشته باشد! حتما برای شروع کار یک اینترنت پرسرعت تهیه کنید.

یک عدد پرینتر
برای چاپ فاکتورهای خود نیاز به یک پرینتر دارید. پرینترهای مختلفی در بازار موجود است که قیمتهای مختلفی هم دارد. برای شروع کار پیشنهاد میکنم یک پرینتر سیاه و سفید لیزری تهیه کنید تا هم از لحاظ قیمت مناسب باشد و هم از لحاظ کارایی . قیمت پرینترهای رنگی لیزری چند برابر پرینترهای سیاه و سفید لیزرهای  است. اگر از لحاظ مالی مشکلی ندارید می توانید پرینتر رنگی لیزری خریداری کنید . نکته : ‌به هیچ عنوان پرینتر جوهرافشان خریداری نکنید.

محصولات خود را برای فروش در وب سایت آماده کنید

محصولاتی را که برای فروش مد نظر دارید را به اندازه کافی تهیه کنید تا با کمبود کالا مواجه نشوید. البته برای شروع کار نیازی نیست که بخواهید تعداد انبوهی از کالای خود را تهیه کنید.

راه اندازی وب سایت
اگر بخواهم به طور خلاصه بگم برای طراحی سایت نیاز به هاست ، دامنه و یک سایت ساز دارید. اگر می خواهید در این رابطه بیشتر بدانید مطلبی که در این زمینه در سایت آترین وب منتشر شده است را مطالعه کنید.

 مراحل ساخت سایت

جذب ترافیک برای سایت

بعد از اینکه سایت خود را راه اندازی کردید باید یاد بگیرید که چگونه برای سایت خود ترافیک ایجاد کنید.
در محیط وب ترافیک یعنی جذب بازدید کننده برای سایت
باید با روشهای افزایش بازدید سایت آشنا باشید و آنها را برای سایت خود پیاده کنید.

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

بعد از اینکه سایت خود را راه اندازی کردید و محصولات خود را برای فروش در سایت قرار دادید باید سایت خود را برای موتور جستجوی گوگل بهینه سازی یا سئو کنید.

بهینه سازی سایت چیست؟

بهینه سازی سایت (سئو) یعنی اینکه کارهایی را انجام بدهیم تا سایت ما به صفحه اول گوگل هدایت بشه. به طور مثال یک سایتی فعالیتش در زمینه فروش لباس مردانه است ،‌ وقتی چنین سایتی بهینه سازی شود هر کسی که در گوگل جستجو کند لباس مردانه ، آن سایت در صفحه اول گوگل نمایش داده میشود و افراد بسیار زیادی از این طریق وارد سایت می شوند که می تواند منجر به خرید شود.

اما برای افزایش بازدیدکنندگان سایت تنها سئو یا بهینه سازی سایت کافی نیست . شما باید با استفاده از روشهای مختلفی افراد را ترغیب کنید تا وارد سایت شما بشوند.
اتفاقا برای افزایش بازدید سایت هم مقاله ای در سایت آترین وب منتشر شده است توصیه میکنم آن را هم مطالعه کنید.

صحبت پایانی
اگر به فکر راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی هستید بهتر است با یک برنامه ریزی اصولی اینکار را انجام دهید تا هم سریعتر به اهداف خود برسید و هم در منابع مادی خود صرفه جویی کنید. با توجه به سخت تر شدن شرایط اقتصادی ، بهترین راه برای رهایی از مشکلات مالی ، کسب و کار اینترنتی می باشد. مزیت بزرگ کسب و کار اینترنتی آن است که می توانید در منزل هم اجرا کنید و از اعضای خانواده خود کمک بگیرید و در واقع می توانید اعضای خانواده خود را به یک تیم همدل و متحد برای رسیدن به اهدافتان تبدیل کنید.

مطالب مرتبط

درباره سامانه برندینگ ایران
گروه برندینگ ایران به منظور ارائه راهکارهای نوین فروش ، بازاریابی و برندینگ ایجاد شده است. این مجموعه تلاش دارد با ارائه نرم افزار ها و تکنولوژی های روز دنیا شرکت ها و مجموعه های کوچک و بزرگ را به سوی موفقیت سوق دهد و تا رسیدن به هدف با شرکت و مجموعه همراه و همگام باشد. در این راه گروه برندینگ ایران از افراد کارپشته و فنی استفاده می نماید که هم از نظر تجربه کاری و هم از نظر آکادمیک در مرتبه بالایی قرار دارند و با استفاده از روحیه کار تیمی، مشتری را در راه رسیدن به موفقیت همراهی خواهند کرد.

© 2024 - کلیه حقوق مادی و معنوی به سامانه برندینگ ایران تعلق دارد