کسب و کار اینترنتی شما عضویت پولی دارد

کسب و کار اینترنتی شما اگر عضویت ویژه (وی آی پی ) یا همان عضویت پولی داشته باشد می تواند درآمد اینترنتی شما را به شکل چشم گیری افزایش دهد. بسیاری از وب سایتها با استفاده از این روش سود غیر قابل تصوری را بدست آوردند. پیاده سازی این روش مدل های مختلفی دارد و شما متناسب با شرایط وب سایت خود می توانید این روش را پیاده کنید و به کسب و کار اینترنتی خود یک رونق اساسی دهید.

۱- تمام سایت پولی باشد

راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی که فقط خدماتش بر پایه عضویت پولی باشد. این روش که بسیار در کشور ما هم رایج شده است به گونه ای می باشد که مدیر یک وب سایت ، تمام فایلهای قابل دانلود خود را در سایت منتشر می کند و شما برای دانلود این فایلها حتما باید عضویت ویژه داشته باشید.

عضویت ویژه هم به گونه ای می باشد که شما با پرداخت مبلغی به صورت ماهیانه می توانید به تمام فایلهای آن سایت دسترسی داشته باشید.

البته سایتهایی که کمی حرفه ای تر هستند دسترسی ها را طبقه بندی می کنند.

یک طبقه بندی که بسیاری از سایتهای از این طبقه بندی رایج استفاه می کنند :

  • عضویت برنزی 
  • نقره ای
  • طلایی

افرادی که عضویت برنزی داشته باشند می توانند فقط به یک گروه از فایلها دسترسی داشته باشند.

افراد نقره ای کمی به فایلهای بهتری دسترسی دارند و افراد طلایی هم می توانند به تمام فایلهای آن سایت دسترسی داشته باشند.

خوب همانطور که مشخص است هزینه عضویت طلایی گران تر از عضویت برنزی و نقره ای می باشد.

 ۲- بخشی از سایت پولی باشد

سایتهایی که فایلها و مقالات رایگانی را در اختیار کاربران می گذارند و برای دسترسی به این فایلها حتی نیاز به عضویت رایگان هم نمی باشد و شما می توانید به راحتی از این فایلها استفاده کنید اما در کنار این فایلهای رایگان بخشی را با نام اعضای ویژه یا هر اسمی شبیه به این عنوان راه اندازی می کنند و برخی از فایلهای با ارزش تر را برای دانلود قرار دادند که شما باید برای عضویت هزینه ای را بپردازید.

 ۳- راه اندازی کسب و کار اینترنتی با عضویت وی آی پی ۵۰ – ۵۰

در این روش تمام مقالات سایت به صورت رایگان می باشد و برای دسترسی به این مقالات نیازی به ثبت نام هم نیست . اما روش کار در این روش کمی هوشمندانه تر از روشهای دیگر است. برخی از مقالات به صورت کامل در سایت قرار داده میشه و کاملا هم رایگان است اما برخی از مقالات به صورت کامل در سایت قرار داده نمیشه و بخشی از آن در سایت منتشر می شود مثلا ۵۰ درصد یک مقاله منتشر می شود و رایگان هم می باشد . برای اینکه بازدیدکنندگان بتوانند به ادامه مطلب آن مقاله دسترسی داشته باشند باید عضو ویژه یا همان عضو پولی سایت شما باشند.

توجه داشته باشید که در این روش بخش مقالات رایگان با مقالات وی آی پی جدا از هم نمی باشد و با هم ادغام شده اند.

 کدام یکی از این روشها مناسب تر می باشد؟

روش سوم از دو روش قبلی بسیار حرفه ای تر می باشد. برای اینکه کاربران با مطالب رایگان سایت سروکار دارند و زمانی که جذب مقالات سایت شما شده اند و سایت شما همانند یک مجله یا روزنامه روبروی چشمان آنها قرار داد بسیار مجذوب سایت شما شده اند و همینطوری که در حال مطالعه مقالات مختلف هستند نگهان با محتوای دیگری هم روبرو می شوند و آنها را مطالعه می کنند و متوجه می شوند که برای خواندن ادامه آن مطلب باید عضویت ویژه سایت را خریداری کنند. این روش در حال حاضر بسیار جواب می دهد و در این روش تعداد افرادی که حاضر می شوند تا عضو پولی سایت شما شوند بسیار بیشتر از روش اول و دوم می باشد. در واقع با اینکار بازدیدکننده مطلب را مطالعه می کند و دوست دارد نتیجه این مقاله را هم مطالعه کند اما با محدودیتی روبرو می شود و انگیزه های بیشتری پیدا می کند تا عضو پولی سایت شود.

نکته بسیار مهم :‌ روش راه اندازی کسب و کار اینترنتی با عضویت وی آی پی ۵۰ – ۵۰ فقط برای نویسندگان حرفه ای توصیه می شود. اگر شما توانایی نوشتن مطالب حرفه ای و جذاب را در زمینه کاری خود دارید چنین مدلی را برای خود پیاده کنید. اما اگر احساس می کنید که توانایی نوشتن مطالب حرفه ای و کاربر پسند را ندارید به هیچ عنوان این روش را انجام ندهید. همانطور که این روش بسیار درآمدزا می باشد ، استفاده نادرست از این روش هم می تواند شما را با شکست مواجه کند و تمام زحمات شما بر باد می رود.

اما بد نیست نگاهی هم به سایتهای فروش فایل بندازیم

سایتهایی هستند که هیچ عضویت پولی ندارند اما برای اینکه هر فایلی را بتوانید دانلود کنید باید مبلغی را برای آن فایل بپردازید.

معمولا قیمت این فایلها بسیار ارزان می باشد و افراد زیادی حاضر هستند که مبلغ ناچیزی بپردازند و فایل مورد نظر خودشان را دانلود کنند.

شاید از خودتان بپرسید که حجم بالایی از فایلهای مختلف در اینترنت موجود هستش که می شود به صورت رایگان دانلود کرد و کسی حاضر به خرید چنین فایلهایی نیست! اما باید خدمت شما عرض کنم که با توجه تجربه سایت آترین وب که برخی از این سایتها را آنالیز کرده است به آمارهای حیرت آوری رسیده و متوجه شده ایم که این سایتها درآمدهایی دارند که از حد تصور شما بسیار خارج است و حتی آماری که بدست آوردم به گونه ای بود که خود من هم متعجب شدم و تمام معادلات را بر هم زد.

اما این فایلها که داریم درباره آنها صحبت می کنیم چه فایلهایی هستند؟

هر فایلی که شما فکرش را کنید می تواند در گروه کالاهای دیجیتالی و قابل دانلود قرار بگیرد.

این فایل می تواند یک فیلم ، صوت ، عکس ، مقاله ،‌ کتاب الکترونیک باشد. می تواند یک فایل ورد ، پاورپینت و یا یک نرم افزار باشد.

نکته : مقاله های دانشگاهی بیشترین آمار فروش را به خود اختصاص دادند. مقالاتی که روزی به رایگان در همه جای اینترنت موجود بود حالا به بمب پولسازی تبدیل شده اند و باید به صاحبان چنین وب سایتهایی تبریک گفت .

نحوه کار سایتهای فروش فایل

روش کار به این صورت می باشد که فایل مورد نظر را سفارش می دهید و سپس به درگاه بانک متصل می شوید و پس از آنکه مبلغ مورد نظر را به حساب آن سایت واریز کردید و صفحه دانلود فایل مورد نظر هدایت می شوید و می توانید فایل مورد نظر را دانلود کنید. البته معمولا علاوه بر اینکه فایل مورد نظر را می توانید از آن سایت دانلود کنید ، پس از سفارش لینک دانلود فایل هم به ایمیل شما ارسال می شود.

چگونه چنین سیستم عضویت پولی و یا فروش فایل را راه اندازی کنم؟

با استفاده از سیستم قدرتمند وردپرس می توانید یک سیستم عضویت پولی و یا یک سایت فروش فایل را راه اندازی کنید.

صحبت پایانی

کسب و کار اینترنتی روشهای مختلفی دارد و توصیه می کنم هرچه سریعتر کسب و کار اینترنتی خودتان را راه اندازی کنید. پیاده سازی عضویت پولی یا فروش فایل در اینترنت جزء کم هزینه ترین روشهای کسب درآمد از اینترنت می باشد و همچنین جزء پر سودترین روشهای کسب درآمد از اینترنت می باشد. اگر شما تا به حال کسب و کار اینترنتی نداشته اید می توانید از این روش خوب استفاده کنید ، اما اگر در اینترنت یک وب سایت دارید می توانید بخشی از سایت خود را پولی کنید و از این طریق یک کانال درآمدزایی را برای خود ایجاد کنید.

مطالب مرتبط

درباره سامانه برندینگ ایران
گروه برندینگ ایران به منظور ارائه راهکارهای نوین فروش ، بازاریابی و برندینگ ایجاد شده است. این مجموعه تلاش دارد با ارائه نرم افزار ها و تکنولوژی های روز دنیا شرکت ها و مجموعه های کوچک و بزرگ را به سوی موفقیت سوق دهد و تا رسیدن به هدف با شرکت و مجموعه همراه و همگام باشد. در این راه گروه برندینگ ایران از افراد کارپشته و فنی استفاده می نماید که هم از نظر تجربه کاری و هم از نظر آکادمیک در مرتبه بالایی قرار دارند و با استفاده از روحیه کار تیمی، مشتری را در راه رسیدن به موفقیت همراهی خواهند کرد.

© 2024 - کلیه حقوق مادی و معنوی به سامانه برندینگ ایران تعلق دارد